| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

08.03.2018

Дефинитивно нема пензија: Пенезиќ во Шиофок

Бекот потпиша двегодишен договор со унгарскиот тим

Вардаровиот бек Андреа Пенезиќ во следните две сезони ќе го носи дресот на унгарски Шиофок. Најдобриот стрелец на ЖРК Вардар во Лигата на шампионите најави дека на крајот на сезоната ќе замине во пензија, потоа се предомисли и потенцираше дека „има уште ракомет во неа“, а со овој трансфер и официјално е потврдено дека таа останува во игра.
Покрај Пенезиќ, се шпекулира дека и уште една вардарка, Татјана Хмирова е пред заминување во редовите на унгарскиот тим.Датум: 08.03.2018, 13:48
Статијата е прочитана 474 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense