| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.05.2017

Стјепановиќ си замина од Сласк Вроцлав

Репрезентативецот не е повеќе член на клубот од Полска, сега во „игра“ се повеќе опции каде Остоја ќе ја продолжи кариерата

Остоја Стјепановиќ од денеска не е повеќе фудбалер на Сласк Вроцлав. Иако имаше опција да остане уште една година, сепак тој не се договори со челниците на клубот од Полска па така сега во „игра“ се повеќе опции за тоа каде нашиот репрезентативец ќе ја продолжи кариерата.
Како што дознаваме најголеми се шансите тој да остане во Полска, но во некој друг клуб. Тој досега во Полска играше за Висла Краков и Сласк Воцлав.Датум: 31.05.2017, 15:09
Статијата е прочитана 1145 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense