| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.05.2017

Една година казна за Ејуп Адеми

Дисциплинската комисија на ФФМ го суспендира првиот човек на Шкупи на една година надвор од фудбалот

Една година надвор од фудбалот за Ејуп Адеми, првиот човек на Шкупи. Тоа е одлуката, како што дознаваме, на Дисциплинската комисија на ФФМ откако против Адеми беше поведена постапка поради настаните од 27 април кога тој по мечот Работнички - Шкупи со боксови удираше по судијата Зоранчо Темелков.Датум: 18.05.2017, 13:24
Статијата е прочитана 3807 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense