| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.06.2017

Вардаровите помлади петлиња го освоија Купот (ФОТО)

Вардаровата генерација на фудбалери родени 2003 година, го освои и трофејот од Купот на Македонија, откако во вчерашното финале го совладаа тимот на Академија Пандев со 3:1

Стрелци на головите беа Хасани, Давидоски и Младеновиќ за водство од 3:0, а струмичани намалија преку Коцев.

Денешниот дуел го следеше и капитенот на репрезентацијата Горан Пандев.Датум: 01.06.2017, 19:17
Статијата е прочитана 1779 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense