| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Убедлив пораз на Шкупи во Футсал Купот

Нашиот шампион во 2. коло загуби од Луксол од Малта со 2:9

Висок пораз во вториот настап на Футсал тимот на Шкупи во УЕФА Купот, и тоа со 2:9 од Луксол од Малта. Ако вчера нашиот шампион беше одличен и убедлив со Макаби, вечерва во Линц, беше немоќен да му се спротистави на тимот од Малта.

 Датум: 24.08.2017, 19:53
Статијата е прочитана 431 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense