| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.07.2017

Шкендија и Работнички ставаат „печат“, Пелистер ќе игра за својата чест

Попладнево нашите претставници во квалификациите во Лигата на Европа ќе ги одиграат своите реванш мечеви

Шкендија го отвора европскиот ден за нашите екипи во квалификациите во ЛЕ, и тоа со почеток во 16 часот на гостувањето кај Дачија. Првиот натпревар заврши со победа од 3:0 за нашиот тим. Во 17 часот во Струмица битолски Пелистер го дочекува Лех Познањ но без надеж дека може нешто да стори ако се знае дека во Полска загуби со 0:4. И во 17:30 часот во Скопје на теренот на ФФМ Работнички би требало да извојува убедлива победа над аматерите на Тре Пене.

 Датум: 06.07.2017, 15:24
Статијата е прочитана 1579 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense