| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Митрев на позајмица во Тарксиен

Антонио Митрев замина во тим кој му гарантира минутажа во моментов, нешто што е најбитно за младиот репрезентативец на Македонија.

Антониот Митрев го напушти тимот на Балзан и следната полусезона ќе ја мине во тимот на Тарксиен. Не го менува шампионатот, останува на Малта, но младиот стопер кај лидерот на тамошниот шампионат немаше голема минутажа па се реши за позајмица. Тарксиен е клуб кој во моментов има проблеми со одбраната, па Митрев е екстра засилување за овој клб.
Нашиот младински репрезентативец до 19. години со својата генерација избори историски пласман во елитната квалификациска група и има шанси да се пласира на европското првенство, па минутажа на клубско ниво во моментов е неопходна, како за Антонио Митрев така и за сите останати.


 Датум: 11.01.2018, 12:23
Статијата е прочитана 1124 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense