| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.11.2017

Головите на Вардар, „утките“ на Максимов и на Барсегјан (ВИДЕО)

Покрај трите гола, Вардар се изнапромашува шанси, особено Максимов и Барсегјан

Вардар денеска го совлада тимот на Скопје со 3:0. Во доминатна игра, „црвено-црните“ славеа убедливо, а победата можеше да биде уште поубедлива ако не беа промашувањата на Максимов и на Барсегјан. Особено на Максимов кој што утна два пати празен гол, и еднаш ја погоди стативата. Сепак, Русинот подоцна ќе постигне погодок, прв во дресот на Вардар.

Еве ги најинтереснита моменти низ видео:

 Датум: 05.11.2017, 19:26
Статијата е прочитана 1283 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense