| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.03.2017


Стојановски ќе го суди мечот Еуромилк - Хоризонт Т


Познати се судиите за натпреварите од 16. коло во Втората лига кои се играат претстојниот викенд


СУДИИ ЗА ВТОРА ЛИГА - 16. КОЛО (11.03.2017 - САБОТА) 14 Ч
ТУРНОВО: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - МЕТАЛУРГ
Судија: Доне Ристовски (Гевгелија). Помошници: Тоше Ицев (Кавадарци) и Ѓорѓи Карајанов (Гевгелија). Четврти: Кристијан Гаревски (Валандово). Контролор: Љупчо Мојсоски (Струга). Делегат: Сашо Андонов (С. Николе).
НЕГОТИНО: ВАРДАР (Н) - ТЕТЕКС
Судија: Ндерим Тефику (Куманово). Помошници: Мартин Петковски и Бојан Андевски (Куманово). Четврти: Игор Иванов (Велес). Контролор: Сафет Адеми (Скопје). Делегат: Златко Чубриновски (Скопје).
СКОПЈЕ: СКОПЈЕ - НОВАЦИ
Судија: Влатко Илиоски (Прилеп). Помошници: Илчо Јорданоски и Иле Мишески (Прилеп). Четврти: Кирил Смокоски (Прилеп). Контролор: Златко Стојановски (Битола). Делегат: Зоран Поп-Панев (Штип).
СКОПЈЕ: ЕУРОМИЛК - ХОРИЗОНТ Т (12.03.2017 - НЕДЕЛА) 14 Ч
Судија: Марјан Стојановски (Кичево). Помошници: Куштрим Лика и Зоран Јанкуловски (Кичево). Четврти: Александар Грујоски (Кичево). Контролор: Драги Трајковски (Битола). Делегат: Ветон Кранлиевски (Ресен).
КАВАДАРЦИ: ТИКВЕШ - ВЛАЗЕРИМИ (12.03.2017 - НЕДЕЛА) 14Ч
Судија: Благојче Ралевски (Битола). Помошници: Злате Лозановски и Петар Степановски (Битола). Четврти: Тони Митревски (Битола). Контролор: Аднан Идризи (Тетово). Делегат: Синиша Стојчевски (Скопје).Датум: 08.03.2017, 15:50
Статијата е прочитана 1647 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense