| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.07.2017

Шкендија нека го тресе Хелсинки


Тетовските „црвено - црни“ на денешниот меч со најтрофејниот клуб во Финска се големи фаворити и од нив се очекува сигурна победа


Пеколно топлата Струмица денеска на стадионот „Младост“ од 18 часот, ќе им биде домаќин на Шкендија и Хелсинки во првиот меч од 2.квалификациско коло во ЛЕ.

Со оглед на формата, квалитетот и пред се со оглед на тоа како ја „извозе“ Дачија во првото коло, нашата Шкендија е фаворит на овој меч и се очекува само победа и ништо друго. Финците во Струмица се веќе 24 часа и постојано на социјалните мрежи се жалат на неподносливата жештина.Датум: 13.07.2017, 15:20
Статијата е прочитана 2450 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense