| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2018

Шкендија го промовираше Муслиу

По многу шпекулации околу младиот стопер, еве дефинитивна инфoрмација. Висар Муслиу е нов играч на Шкендија

Висар Муслиу во следниот период ќе настапува за Шкендија. Готова е сагата околу младиот стопер кој по заминувањето од Вардар замина кај лутиот ривал Шкендија. Иако се шпекулираше многу околу неговата иднина зимава, сепак Муслу се врати во Тетово, но овојпат не во Ренова туку во дресот на актуелниот есенски шампион Шкендија.
Датум: 30.01.2018, 10:42
Статијата е прочитана 3249 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense