| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Косоварот Броја го засили Шкупи

*Капитенот на У-21 на Косово и официјално е нов фудбалер на Шкупи


Рон Броја (21), од денеска е нов фудбалер на Шкупи. Косоварот кој е капитен на својата земја во селекцијата до 21 година, и покрај понудите од Скендеберг и Шкендија, сепак се реши да ја прифати понудата на клубот од Чаир. Инаку тој досега има играно и во вториот тим на Гент а последен клуб му бил Трепча каде тренер му беше Зекирија Рамадан.

 Датум: 10.01.2018, 13:28
Статијата е прочитана 836 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense