| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.05.2017

Македонија У17 на тест со Азербејџан

Македонската репрезентација до 17 години на 16. и 18. мај против Азербејџан ќе одигра два контролни натпревари на тренинг центарот „Петар Милошевски" во Скопје.

Македонската репрезентација до 17 години на 16. и 18. мај против Азербејџан ќе одигра два контролни натпревари на тренинг центарот „Петар Милошевски" во Скопје.
Селекторот на репрезентацијата, Горан Станиќ за двете пресметки ќе смета на следните фудбалери:
Голмани: Димитрија Герасимовски (Њу Старс), Матеј Андов (Вардар); Одбрана: Божидар Митревски (Работнички), Стефан Голабоски (Металург), Ване Тасевски (Сасуоло, Италија), Кристијан Трпчевски (Њу Старс), Борис Јакимовски ( Работнички), Ален Личина (Работнички), Христијан Стојановски (Работнички); Среден ред: Емил Скоко (Македонија Ѓ.П.), Димитар Тодоровски (Работнички), Бојан Димовски (Вардар), Давид Манасиевски (Њу Старс), Кире Трпчевски (Њу Старс), Бесир Бефтијар (Теплице, Чешка), Џемал Ибизи (Металург), Александар Поповски (Металург), Агон Елези (Шкупи); Напад: Давид Тошевски (Работнички), Куштирм Таири (Шкендија);Датум: 12.05.2017, 15:04
Статијата е прочитана 354 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense