| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.12.2017

ФФМ го казни Вардар со 1.500 евра

Ова е одлуката на Дисциплинската комисија за случувањата на вечното дерби меѓу Вардар и Пелистер. Шкендија пак заработи санкција од 750 евра


Дисциплинската комисија на ФФМ го казни Вардар со 1.500 евра. Ова е поради настаните и случувањата на мечот меѓу Вардар и Пелистер, запалените факели од страна на навивачите на шампионот кои го славеа својот 30. роденден.


Од друга страна пак Шкендија е казнета со 750 евра, и тоа поради настаните на дуелот со Ренова кога навивачите на есенскиот првак го прославуваа својот 25. роденден. И тука имаше запалени факели, затоа Шкендија ја доби оваа казна.Датум: 18.12.2017, 12:15
Статијата е прочитана 1412 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense