| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.05.2017

Дербито на Тиквешијата пред 5.000 гледачи (ФОТo)

Крца на трибините на Градскиот стадион во Кавадарци, мечот меѓу Тиквеш и Вардар (Н) се игра во бразилска атмосфера

Пред околу 5.000 гледачи се игра дербито на Тиквешијата, создадена е бразилска атмосфера за сите фудбалски мераклии. Тука се и двете навивачки групи „лозари“ и „винари“. Нешто што редовно се случува кога играат овие две екипи. Сепак имаше и инцидент кога домашните поведоа со голот на Дунимагловски од пенал исклучен од клупата на вардарци беше Данаилов, дојде и до прекин на дуелот.Датум: 06.05.2017, 16:37
Статијата е прочитана 4562 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense