| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.05.2017

Македонија (У-21) на ЕВРО игра во вечерни термини

Со Шпанија и Португалија играме од 20:45 часот, додека со Србија мечот започнува од 18 часот

Благоја Милевски, селекторот на нашата млада репрезентација до 21. година, во вторник во 12 часот во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија, ќе го објави списокот на патници за ЕВРО 2017 кое од 16 до 30 јуни ќе се одржи во Полска. Не се очекуваат поголеми изненадувања во однос на списокот зошто Милевски нема намера да експериментира. Подготовките стартуваат на 2 јуни а во Полска нашата експедиција заминува на 12 јуни.

ГРУПА „Б“ - ЕВРО 2017

17.06.2017 - ГДИЊА
20:45 Ч: МАКЕДОНИЈА - ШПАНИЈА

20.06.2017 - БИДГОШЧ
18:00 Ч: МАКЕДОНИЈА - СРБИЈА


23.06.2017 - ГДИЊА
20:45 Ч: МАКЕДОНИЈА - ПОРТУГАЛИЈА


 Датум: 28.05.2017, 15:35
Статијата е прочитана 3913 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense