| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.12.2017

„Бомбите“ на Хоф ја урнаа Академија Пандев

Во својот 100 настап за Вардар, интернационалецот од Ерменија постигна два супер голови за победа од 3:1 над тимот од Струмица. Сега разликата во однос на Шкендија е 11 бодови

Шампионот во заостанатиот меч успеа со 3:1 да ја победи Академија Пандев и со тоа да ја намали бодовната разлика во однос на Шкендија, која сега изнесува 11 бодови но и меч помалку. Вардар поведе со голот на Блажевски во 19. минута, потоа во таа 33. минута Хофханес Хамбарѕумјан со прекрасен гол од далечина зголеми на 2:0. Струмичани од пенал со голот на Атанасов намалија на 1:2 но точка на мечот стави одново Хамбарзумјан во последните секунди од средбата со исто така прекрасен гол.
Да споменеме дека ова на Хоф му беше 100 официјален меч за Вардар.
Датум: 10.12.2017, 15:01
Статијата е прочитана 1210 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense