| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2017

Брдариќ го донесе Меџедовиќ во Шкендија


Босанецот Дино Меџедовиќ е едно од новите имиња во редовите на тетовци. Игра во нападот а бил член на Падерборн, вториот тим на Волсфбург и други клубови. Очигледно дека доаѓа по препорака на Томас Брдариќ


Дино Меџедовиќ (27) е едно од засилувањата во зимскиот преоден рок. Станува збор за напаѓач од БиХ, кој досега во својата кариера има настапувано за повеќе клубови од Германија, и тоа во Падерборн, вториот тим на Волфсбург, Нојстерлиц и др. Очигледно е дека тој доаѓа на барање на стратегот Томас Брдариќ, дознаваме дека тој многу добро ги знае квалитетите на Меџедовиќ зошто заедно работеле во Волфсбург и Нојстерлиц.Датум: 16.01.2017, 14:36
Статијата е прочитана 6240 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense