| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.08.2017

Го „врзаа“ Ристовски за 45 милиони евра!

Толку изнесува откупната клаузула која што ја одреди Спортинг за Македонецот

На новиот договор со Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски ќе има откупна клаузула. Истата ќе изнесува неверојатни 45 милиони евра. Тоа значи дека доколку некој сака да го купи од португалската екипа, ќе мора да ја плати оваа сума на пари.
Инаку Спортинг го купи од Риека за само 3.5 милиони евра, и неговата откупна клаузула сега изнесува повеќе од 40 милиони повеќе од платеното обесштетување.
Во секој момент се очекува презентација на македонскиот репрезентативец во дресот на „зелено-белите“ од Лисабон.Датум: 07.08.2017, 15:07
Статијата е прочитана 6777 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense