| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.07.2017

САХИТИ ПРЕД ТРАНСФЕР ВО ЖИЛИНА


Суад Сахити, еден од најдобрите фудбалери на Работнички, е пред трансфер во Жилина, во шампионот на Словачка

Раководството на Жилина веќе подолго време ги следи настапите на офанзивецот на Работнички, а во последно време, како што велат нашите информации , имало разговори и преговори со челниците на клубот од Градскиот парк.
Како што дознаваме, скаутите на Жилина биле во Скопје на мечот со Тре Пене, на кој Сахити беше одличен, го постигна првиот гол за својот тим, а в четврток повторно ќе дојдат да го гледаат на средбата со Динамо Минск.Датум: 11.07.2017, 10:42
Статијата е прочитана 1994 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense