| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Дојдовме да победиме (ФОТО)

По слетувањето во Хаифа, македонската репрезентација пред одржа полесен тренинг на стадионот „Нешер“.

Од Хаифа,
Игор Д. Ивановски

Нема одмор за нашите фудбалери, по слетувањето го одбработија претпоследниот тренинг пред дуелот со Израел. Игор Ангеловски се одлучи за полесен тренинг, што пак дополнително ја зголеми и онака добрата атмосфера во националниот тим.

Вечерва тренираа на стадионот „Нешер“, додека Македонија утре ќе тренира на „Сами Офер“ стадионот во Хаифа, каде ќе се игра и натпреварот со Израел, задутре од 20,45 часот.

 Датум: 31.08.2017, 20:30
Статијата е прочитана 664 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense