| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.02.2018

Секуловски со контраобвинение: Јас бев нападнат!

Не треба да ме брани никој, Господ ми е сведок на ден Прочка дека ја говорам вистината“ вели Марјан Секуловски, тренерот на Пелистер откако ФФМ по инцидентот во Битола против него покрена постапка


Марјан Секуловски, стратегот на Пелистер на неделниот меч со Работнички физички го нападнал помошниот тренер на гостите Славчо Георгиевски - Тупан. Поради тоа ФФМ поднесе дисциплинска постапка и тој се соочува со казна.

Секуловски пак на сето тоа вели дека тој бил нападнат...
Не треба да ме брани никој, Господ ми е сведок на ден Прочка (тоа беше во недела), дека ја зборувам вистината.
1. Пелистер го победи Работнички со 3:2, зошто јас би нападнал некого???
2. Јас никого не нападнав, напротив јас бев нападнат во моментите кога со играчите и стручниот штаб ја прославувавме победата.
3. Јас бев пред мојата клупа - тој дојде кај мене.
4. Ме нападна пред 10 сведоци со зборовите, цитирам: „Во вторник одиш во Скопје на семинар на ФФМ, ќе видиш што ќе ти направам“
5. Јас тргнав накај него да му кажам дека може само да....но бев тргнат на страна од мојот асистент тренер.
6. Немаше никаков физички контакт помеѓу нас.
7. Делегатот е од Скопје, Работнички е од Скопје.
8. Изгледа сите очекуваа 2 високи порази на Пелистер а не 4 бода во два натпревари, па на некои клубови не им излезе математиката околу Пелистер.
9. Во случај на неправедна казна размислувам на неотповиклива оставка и никогаш повеќе да не работам во Македонија.
10. Јас сум професионален фудбалски тренер со повеќе од 700 натпревари во 17 години тренерска кариера и 5 години интернационална кариера и нема да дозволам било кој да не го респектира тоа
“ заврши Секуловски кој се соочува со казна.

 Датум: 21.02.2018, 09:59
Статијата е прочитана 2740 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense