| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.03.2017

ФФМ со дисциплинска постапка против Победа

За време на натпреварот на теренот на стадиончето на Могила, неодговорен навивач влегол на теренот и го прекинал мечот неколку минути


ФФМ ќе поднесе дисциплинска постапка против Победа. И тоа поради фактот дека за време на мечот со Шкупи во саботата на теренот на стадиончето на Могила, влегол неодговорен навивач, ставил знаме и со тоа го прекинал мечот на неколку минути. Па со оглед на тоа дека правилата велат дека за секој прекин мора да има одговорност,  организаторот  а тоа е ФК Победа, мора да сноси одговорност.Датум: 20.03.2017, 10:42
Статијата е прочитана 3401 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense