| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2017

Бразилецот Лукас Меирелеш во Македонија ЃП

Раководството на „лавовите“ денеска го промовираше својот нов напаѓач. Станува збор за напаѓачот Лукас Меирелеш, има играно за ФЦ Арсенал од Бразил

Лукас Меирелеш е нов фудбалер на Македонија ЃП. Раководството на „лавовите“ денеска го промовираше своето ново име, кој го засили нападот на тимот од Ѓорче. Меирелес има 21 година а има играно и за екипата на ФЦ Арсенал од Бразил.Датум: 29.01.2017, 14:48
Статијата е прочитана 4720 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense