| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.03.2017

Ангеловски со повик до Ејупи

Како што велат од НК Осијек, тоа клубот и службено го потврди, Музафер Ејупи добил повик од селекторот Игор Ангеловски за мечот со Лихтенштајн

По головите и одличните игри за НК Осијек, Музафер Ејупи е повикан од страна на селекторот Игор Ангеловски за мечот со Лихтенштајн. Ова го потврди  и тоа службено НК Осијек, и воедно не заборави да му честита на својот Музо како што велат. Инаку овој повик и не е изнадување ако се знае што се се пишуваше во последните неколку денови откако во неделата Ејупи го растури Хајдук.Датум: 09.03.2017, 18:21
Статијата е прочитана 5419 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense