| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Висок пораз од Полјаците

Македонската репрезентација до 15. години неочекувано високо е поразена од спаринг партнерот на денешниот пријателски меч.

Репрезентацијата на Македонија до 15. години загуби предмалку со високи 0:4, од репрезентацијата на Полска на првиот од двата пријателски мечеви кои се играат во Скопје. Нашиот тим одигра под очекувањата, и заслужено загуби, наспроти Полјаците кои искористија грото од шансите кои ги создадоа. Вториот пријателски меч се игра во четврток.Датум: 06.03.2018, 15:02
Статијата е прочитана 585 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense