| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.09.2017


Божиновски - прв Македонец контролор во ЛШ

*Првиот човек на нашата судиската организација, беше контролор на судењето во Москва на мечот Спартак Москва - Ливерпул

Емил Божиновски, еден од нашите најдобри судии во историјата и актуелен прв човек на судиската организација, стана прв Македонец кој бил контролор на судењето на еден натпревар во групната фаза од Лигата на Шампионите. Божиновски завчера беше во Москва, на мечот Спартак Москав - Ливерпул каде го контролираше судењето на познатиот делител на правдата Клемент Турпин.Датум: 28.09.2017, 13:48
Статијата е прочитана 645 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense