| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.12.2017

Толку и од Тошевски во Пелистер

Сениорскиот репрезентативец го раскина договорот со Пелистер и заминува од Битола

Кристијан Тошевски повеќе не е дел од тимот на Пелистер. Сениорскиот репрезентативец на Македонија имаше договор на уште шест месеци со битолскиот клуб, но реши да си замине. Ситуацијата во Битола не е добра, речиси сите си заминуваат и не се знае што ќе се случува понатаму во овој клуб.
Тошевски сега има на располагање повеќе опции и секако дека ќе ја одбере најдобарат за него. Се спомнуваше во минатото негово преминување во Вардар, а ќе видиме дали тоа ќе се случи уште зимава.Датум: 05.12.2017, 16:09
Статијата е прочитана 4494 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense