| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.09.2017

Бугарин му суди на Вардар

*Георги Кабаков ќе биде главен судија на мечот Розенборг - Вардар


Бугаринот Георгие Кабаков е делегиран за главен судија на мечот меѓу Розенборг и Вардар, меч кој се игра во четврток од 19 часот во Трондхајм. Инаку ова е натпревар од 2. коло во „Л“ групата во Лигата на Европа. Има судено голем број европски мечеви но никогаш на нашата репрезентација или на наши клубови. Тој важи за еден од најдобрите судии во Бугарија.


 Датум: 25.09.2017, 13:55
Статијата е прочитана 282 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense