| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2016

Велинов: Повеќе не сум член на Брегалница!

„Не сакам да коментирам, само можам да кажам дека не сум повеќе дел од Брегалница“ изјави Велинов

Стојанче Велинов повеќе не е дел од прволигашот Брегалница. Тој, на својот Фејсбук напиша дека заминува од штипскиот тим.

„Не сакам да коментирам, само потврдувам дека не сум повеќе член на Брегалница“ искоментира фудбалерот.

Но, тој сè уште има важечки договор со овој тим до јуни. „И тоа ќе се реши“ додаде тој.

Неофицијално, дознаваме дека фудбалерите се незадоволни поради тоа што немаат земено плата за последниот месец од минатата година, освен тоа што примиле аванс.Датум: 27.01.2017, 17:12
Статијата е прочитана 2827 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense