| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.01.2018

Македонија ЃП ја „размонтира“ Локомотива

Со дури пет гола во противничката мрежа домашните имаа успешна тест средба денеска.

Екипата на Македонија ЃП пред малку во пријателски натпревар одигран на нивен терен ја декласираше екипата на Локомотива со високи и ибедливи 5:0. По речиси идеални услови за игра домашните до врв ја наполнија мрежата на противникот и постигнаа грст голови. Стрелци за тимот на Макеоднија беа Лазаревиќ, Костовски, Христов и на два пати Филип Петров.Датум: 28.01.2018, 14:53
Статијата е прочитана 1661 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense