| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

„ПАНДЕВ“ ЕГАЛ СО ЕВЕРТОН

Младинскиот состав на Академија Пандев во прага на меѓународниот турнир одигра 0:0 против тимот на Евертон.

Младинскиот тим на ФК Академија Пандев го одигра премиерниот меч на меѓународниот турнир ГЕНЕРАЛИ ЦЕЕ Куп кој се одржува во Прага.  Противник во првиот дуел од групата беше англискиот гигант Евертон, а натпреварот заврши без погодоци 0:0.
Следен противник на младинскиот тим на ФК Академија Пандев е екипата на Ѓер од Унгарија.

Екипата на Академија Пандев настапши во состав, Денковски, Тасев, Трајков, Делевски, Скендери, Ѓоргичков, Димовски, Велиновски, Спасов, Гоцески и Рамовски а играа уште Крстев, Колев и Ивановски.


 Датум: 20.07.2017, 16:08
Статијата е прочитана 3078 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense