| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.01.2018

Китановски и официјално во  Славен Белупо

Стоперот ја менува Истра за Сславен Белупо. Добрите игри го препорачаа во тимот каде што во моментов игра Мирко Ивановски.


Македонскиот интернационалец Томе Китановски во следниот период ќе настапува за тимот на Славен Белупо. Она што Македонски Спорт го најави пред десетина дена сега и се официјализираше. Стоперот заедно со својот досегашен соиграч во тимот на Истра Давид Пуцлин во пакет се сели во Копривница. Китановски е искусен интернационалец настапуваше претходно и во Романија и во Србија, а е и поранешен младински репрезентативец.

 

 Датум: 03.01.2018, 10:29
Статијата е прочитана 583 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense