| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.07.2017

(ВИДЕО) Алиоски со деби гол за Лидс

Гол првенец за нашиот репрезентативец во дресот на новиот клуб.

Езџјан Алиоски предмалку го псотгина својот прв гол за тимот на Лидс. На пријателскиот меч против шпанскиот Еибар, нашиот репрезентативец го постигна својот првенец за новиот клуб, и го намали водството на противникот на 2:3. Ова е втор меч за Алиоски за англискиот клуб, откако во во петокот одигра натпревар против Борусија Менхенгладбах. Полека но сигурно Алиоски се вклопува во новиот тим и покажува зошто е доведен како големо засилување.Датум: 23.07.2017, 18:40
Статијата е прочитана 5062 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense