| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Вардар досега заработи 4.000.000 евра

Историски приход на еден наш клуб во било кој спорт

Вардар досега заработи 4.000.000 евра. Ова е најголемиот приход на било кој наш клуб низ настапите во Европа, во било кој спорт. За пласманот во ЛЕ вардарци имаат сигурни 2.800.000 евра, претходно низ настапите во квалификациите во ЛШ заработија 1.200.000 евра, па така вкупната сума се неверојатни 4.000.000 евра. За понатаму секоја победа ќе чини 320.000 евра а реми 160.000 евра. ТВ правата тука не се влезени. Значи ете шанса за заработка на најмалку 5.000.000 евра.

 Датум: 24.08.2017, 22:15
Статијата е прочитана 2990 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense