| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.10.2917


„Романтичарите“ ги чека неизвесна сезона


*Ни шок терапијата со смената на тренерската клупа не успеа. Работнички и вчера на „Автокоманда“ не успеа да победи

Работнички како со Силекс, така и со Скопје. Не успеа да постигне гол, па така освои само два од планираните шест бодови. Ни шок терапијата со смената на тренерската клупа не успеа. Составот на новиот стратег  Горан Станковски навистина го чека напорна, тешка и крајно неизвесна сезона. „Романтичарите“ откако се во првата лига, од сезоната 1998/1999 никогаш не се нашле во ваква ситуација. Да се при дното на табелата и во првиот круг да имаат само една победа. Се чинеше дека по триумфот во Прилеп со 4:2, дека на тимот од Градски парк му тргна, дека на наредните три средби ќе ожнее бодови. Но на средбите со Академија Пандев, Силекс и Скопје од можни девет бода освои само два.Датум: 01.10.2017, 12:12
Статијата е прочитана 584 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense