| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.08.2017

Сахити оди во Скендербег, Бразилци доаѓаат во Работнички

Суад Сахити, крилниот напаѓач на „романтичарите“ е пред потпис со Скендербег, од таму пак во Градски парк доаѓаат двајца бразилци

Суад Сахити во следните неколку денови ќе потпише договор со Скендербег, еден од најдобрите клубови во Албанија. Се е договорено на релација Работнички - Сахити - Скендербег, останува само потписот. За возврат пак од Скендербег во Градски парк доаѓаат двајца Бразилци.

 Датум: 20.08.2017, 15:25
Статијата е прочитана 2533 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense