| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.06.2017

Македонија го задава конечниот удар

Репрезентацијата до 21 година за околу половина час го игра последниот меч од групната фаза на тековното Европско првенство за играчи до 21 година

Противникот се знае, репрезентацијата на Португалија која брка пласман понатаму и најавува жестока офанзива на нашиот гол. Наспроти тоа, ние со нов голман во името на Дамјан Шишковски и без стандардниот стопер Дарко Велковски ќе се спротивставиме во обид а се освојат нови бодови на овој турнир. Во нашиот состав имаме уште еден дебитант тоа е Јован Попзлатанов, а Никола Ѓоргев за прва пат е стартер за У21 репрезентацијата. Момци со среќа и донесете ни уште една голема радост од ова ЕПДатум: 23.06.2017, 20:17
Статијата е прочитана 704 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense