| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017

Беласица оди на четири од четири

Лидерот на табелата во Втората лига – Исток, во денешото 4.коло го дочекува Осогово. Одново ќе се игра под рефлектори на стадионот „Младост“ со почеток во 19:30 часот

Од таборот на струмичани не кријат дека и на денешниот, четврти меч во есенскиот дел од Втората  лига – Исток против Осогово планираат нова, четврта победа и максимален учиник. И овој меч е во вчерен термин и започнува во 19:30 часот. Инаку денеска на истокот очекуваме интересни средби, како онаа во Кавадарци каде Тиквеш го пречекува составот на Победа (В). Додека Борец гостува во Гевгелија кај Кожуф.

(сл се вика беласица)
ДВОЈКИ ЗА 4. КОЛО – ДЕНЕСКА (15:30 Ч)
САСА – БРЕГАЛНИЦА
КОЖУФ – БОРЕЦ
ТИКВЕШ – ПОБЕДА (В)
ПЛАЧКОВИЦА – ХОРИЗОНТ Т
БЕЛАСИЦА – ОСОГОВО (19:30 Ч)Датум: 23.09.2017, 14:27
Статијата е прочитана 844 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense