| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.05.2017

Македонија (У-17) ремизираше со Азербејџан

Нашите надежи одиграа 1:1 против соодветната селекција на Азербејџан

Нашата млада репрезентација, на првата пријателска средба од двете закажани, одигра 1:1 против соодветната селекција на Азербејџан. Гостите водеа се до 79. минута кога Давид Тошевски со прецизен удар од белата точка ги постави конечните 1:1. Веќе во четврток се игра втората средба, исто така во Скопје на теренот на спортскиот комплекс на ФФМ.

 Датум: 16.05.2017, 18:30
Статијата е прочитана 1829 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense