| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.09.2017

Работнички - Шкендија во недела, одново во Ѓорче

*Работнички дербито на 5. коло во Првата лига за домашен стадион го пријави оној во скопската населба Ѓорче Петров


Работнички - Шкендија, дербито на 5. коло во нашата Прва лига и дефинитивно ќе се игра во Ѓорче. Значи само за четири денови, „романтичарите“ и тетовските „црвено - црни“ на истиот стадион ќе ги одмерат силите. Во недела мечот започнува во 15:30 часот а по тој меч, Работнички се враќа на Арената „Филип Втори“ каде што ќе игра во наредниот период како што беше и досега.

 Датум: 14.09.2017, 14:31
Статијата е прочитана 468 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense