| контакт | маркетинг
17.03.2018

*Поради можноста од евентуален судир меѓу „балистите“ и „шверцерите“, утрешната скопска пресметка место под Шара ќе се игра во Гостивар
17.03.2018
Денеска во 14 часот под Исарот се игра големото дерби на Истокот. Старите, лутите ривали, Брегалница и Беласица во битка
17.03.2018
„Откако се подобрија условите за одигрување на фудбалски натпревар на нашиот стадион, решивме денешниот дерби меч со Струга Трим Лум да го играме на нашиот стадион“ вели Џенгис Реџепи, тренерот на кичевскиот второлигаш
17.03.2018
„Црвено-црните“ мора да најдат излез од кризата, и тоа против тимот кој што пролетва не знае што е тоа пораз на сите фронта
17.03.2018
Струмичанецот и член на легендарната генерација на Беласица наскоро ќе биде дел од Фудбалската Федерација
16.03.2018
Александар Ставрев пак ќе ја дели правдата на дуелот меѓу Шкендија и Силекс
16.03.2018
Двата фаворити единствено ќе одиграат на сопствените стадиони. Се останато ќе биде некаде под „кирија“
15.03.2018
Со неколку новитети, селекторот на младата репрезентација ќе напаѓа на мартовските квалификациски натпревари
15.03.2018
Некогашниот потпретседател на ФФМ е казнет поради тоа што ги нападнал судиите после натпреварот со Силекс
15.03.2018
Македонија е 75. светска селекција во моментов, а пласманот може да се подобри со двата натпревари кон крајот на месецов
14.0.2018
*„Посакувавме подобар реузултат но Ренова воопшто не е наивен противник“ вели капитенот на Шкендија по првите 90. минути од 1/2 финалето во Купот
14.03.2018

*„Во тврд меч со многу борба и дисциплина од двете страни, ние успеавме на гости да дојдеме до резултат кој е отворен за реваншот“ вели стратегот на Ренова
14.03.2018

Под Шара Ренова дојде до водство кое беше анулирано уште во првиот дел преку Емини. Под Тумбе Кафе, пак, Атанасов донесе предност на „академците“, а во вториот дел Маневски и Илијовски направија пресврт
14.03.2018
Денеска се играат првите мечеви од полуфиналето во Купот на Македонија. Шкендија - Ренова во Тетово и Пелистер - А. Пандев во Битола
14.03.2018
Чаирчани само дуелот со Скопје ќе го играат во Тетово. Дербито на истокот и дефинитивно се игра во сабота во Штип
НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense