| контакт | маркетинг
16.01.2018
Репрезентативецот на Македонија се договори во наредните 3.5 години да го носи дресот на прволигашот од Унгарија. Вардар добива 100.000 евра отштета. Најавено е утре да биде официјалната промоција
16.01.2018
Симпатизерите на Тетекс, оние најверните кои се секогаш со клубот решија јавно да проговорат околу моменталната ситуација во Тетекс и неколкуте отворени прашања на кои се чека одговор
16.01.2018
„Од денеска и официјално не сум повеќе член на Вардар. Се договоривме на обострано задоволство да ја прекинеме соработката. Во наредните три дена ќе решам каде ќе ја продолжам кариерата“ изјави за „Македонски спорт“ Бесир Демири
16.08.2018
Работнички официјално ги претстави како нови засилувања Гезим Красниќи, Николче Шаркоски, Игор Крмар и Бујамин Асани
16.08.2018
Долгогодишниот капитен на штипска Брегалница прави трансфер во вечниот ривал, во таборот на струмичка Беласица.
16.01.2018
Есенскиот првак со 2:0 славеше над Победа во првиот „тест“. Стрелци на головите беа Жуниор и Емини
16.01.2018
Младинскиот репрезентативец заминува од Вардар и има опција да се пресели на Автокоманда или Струмица.
16.01.2018
Неофицијално дознаваме дека извршниот директор на Вардар Самоил Симев си поднел оставка
16.01.2018
Двајцата фудбалери само го потврдуваат своето заминување од таборот на „црвено-црните“
15.01.2018
Македонија ЃП продолжува да се засилува, денеска ѓорчепетровци ги договорија голманот Димовски и напаѓачот Симеон Христов
15.08.2018
Иако своеврмено во Охрид доаѓаше половина српска лига, како и албански прволигаши, а да не говориме за нашите, сега во овој туристички центар речиси и да нема фудбалски колективи кои се на подготовки.
НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.01.2018
16.01.2018
16.01.2018
16.01.2018
16.01.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense