| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.03.2017

Георгиевски и Виктори се поблизу до полуфиналето

Македонскиот интернационалец, Даниел Георгиевски и неговиот тим забележаа нова победа, на домашен терен го совладаа Перт Глори с 4:1.

Даниел Георгиевски и Мелбурн Виктори засега сигурн чекорат кон полуфиналето во шампионатот во Австралија. На домашен терен го совладаа Перт Глори со 4:1 и останаа на второто место на табелата по 23. коло во „А“ лигата.
Повремениот македонски репрезентативец го одигра целиот натпревар и беше меѓу најдобрите во својот тим и покрај тоа што не се запиша во листата на стрелци.
Лидер на табелата во овој шампионат е Сиднеј со 56 бода, додека Виктори има бода.  Датум: 11.03.2017, 12:17
Статијата е прочитана 1355 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense