| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.02.2018

Ангелов ќе го спасува Работнички

Репрезентативниот напаѓач, откако му се укина суспензија, ќе се најде во стартниот состав на „романтичарите“ на соседското дерби со Вардар кое ќе се игра в сабота


Виктор Ангелов ќе се обиде да му помогне на Работнички да дојде до својата прва победа оваа пролет. И тоа на саботниот меч против Вардар во рамките од 21. коло. Виктор Ангелов, репрезентативниот напаѓач има право на настап со оглед на тоа дека во саботата Собранието на ФФМ му ја укина суспензијата и тој секако дека ќе  биде екстра засилување за составот на стратегот Горан Станковски, состав кој на стартот од пролетниот дел од максималните шест освои само еден бод.Датум: 20.02.2018, 12:37
Статијата е прочитана 1159 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense