| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.09.2017

Нереќен пораз во последната минута

Македонската репрезентација до 19. години несреќно загуби на вториот од двата приjателски мечеви против селекцијата на Рpманија кои ги игравме на домашен терен

Иако нашиот состав имаше водство сепак, на крајот загубивме со 2:3 со гол примен во деведесеттата минута. Македонија поведе со головите на Атанасов и на Тодоровски но и тоа не беше доволно затоа што противникот во вториот дел направи комплетен пресврт:
Македонија: Стевковски, Тодоровски, Маневски, Митрев, Феруковски, Атанасов, Стојчевски, Трапановски, Фазлагиќ, Станковски, СтоименовскиДатум: 02.09.2017, 18:07
Статијата е прочитана 1828 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense