| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.02.2017

Локерен го пушти Абдурахими во Шкендија

Дознаваме дека тетовци добиваат големо засилување во нападот во името на Бесарт Абдурахими


По се изгледа дека Бесарт Абдурахими ќе биде последното засилување во редовите на Шкендија. Имено како што велат информациите од Белгија, и тоа од самиот клуб Локерен, повремениот репрезентативец на Македонија во следниот период ќе настапува за Шкендија. Останува да се прецизираат деталите и да се изврши промоцијата во „црвено - црниот“ дрес која би требало да се случи наскоро.Датум: 12.02.2017, 12:46
Статијата е прочитана 4031 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense