| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.08.2017

„Експлозија“ во Тетово: Милан на 17 август, гостува на „Телеком Арената“


*Историски двомеч за Шкендија на 17 и 24 август, во Македонија доаѓа гигантот од Милано

“Црвено - црн“ двомеч во плејофот во Лигата на Европа. На Шкендија и се падна Милан, еден од најголемите светски клубови. Тоа ќе биде спектакл над спектаклите. Првиот меч се игра во Скопје на 17 август а реваншот на „Сан Сиро“ седум денови подоцна. Ова е првичниот распоред но може да се смени зошто и Вардар против Фенербахче ќе игра на 17 август дома.
Ова е супер вест за Шкендија, за Тетово, за сите фанови на Милан во Македонија.
Е па народе, време е за големи натпревари...Датум: 04.08.2017, 13:24
Статијата е прочитана 6933 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense