| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.04.2017

ФФМ поведува постапка против Шкендија

Најверојатно тетовскиот клуб, поради инцидентите на вчерашниот куп меч, ќе одигра неколку натпревари како домаќин пред празни трибини. Секако дека следува и парична казна


Шкендија - Вардар, натпреварот од 29. коло кој е закажан за во среда (26.04.2017), ќе се игра во Тетово но веројатно пред празни трибини. Секако дека ова е претпоставка и ќе видиме во текот на следните неколку денови дали ФФМ ќе се одлучи на ваква казна кон Шкендија. А санкции мора да има поради инцидентот на вчерашниот куп натпревар меѓу Шкендија и Вардар.
Секако дека покрај ова ќе има и парична казна, а во текот на денешнит ден ќе се поведе постапка против клубот од Тетово.Датум: 20.04.2017, 11:17
Статијата е прочитана 5737 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense