| контакт | маркетинг
МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

17.07.2017


Панучи ја презема селекцијата на Албанија


Ексфудбалерот на Милан и Реал Мадрид е изборот на ФС на Албанија

Поранешниот италијански репрезентативец Кристијан Панучи ќе го замени Џани Де Бјази на кормилото на албанската репрезентација. 44-годишниот тренер утре ќе го потпише договорот со Фудбалската федерација на Албанија со што официјално ќе ја преземе репрезентацијата на нашиот западен сосед.
Панучи во изборот ги победил Италијанците Џанкарло Камолезе и Филипо Инзаги плус ексиграчот на Милан Кларенс Сидорф, пренесува „Калчомеркато“. Панучи е поранешен тренер на Ливорно и Тернана.Датум: 17.07.2017, 21:34
Статијата е прочитана 3562 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense